Umów wizytę

Dlaczego włosy blond się kruszą i stają się matowe?

Blond włosy są jednymi z najpiękniejszych i najbardziej pożądanych, z drugiej jednak strony – wymagają szczególnej troski oraz uwagi. Niestety, wiele pań obdarzonych jasnymi kosmykami boryka się z problemem kruchych, matowych włosów. To zjawisko jest często wynikiem złej pielęgnacji oraz niewłaściwych zabiegów stylizacyjnych. Dlaczego tak się dzieje i jak można temu zaradzić? Zapraszamy do lektury!

Niewłaściwa pielęgnacja

Jednym z głównych powodów, dla których włosy blond mogą stać się kruche i matowe, jest niewłaściwa pielęgnacja. Wybór zbyt mocnego szamponu czy słabej jakości maski może powodować, że włosy tracą swoje naturalne nawilżenie i elastyczność. Z natury jasne kosmyki są cieńsze i bardziej delikatne niż ciemne włosy, co oznacza, że potrzebują specjalnego traktowania.

Warto zainwestować w szampony i odżywki, które są przeznaczone specjalnie dla włosów blond. Takie produkty często zawierają składniki, które pomagają wzmocnić strukturę pojedynczych włosów, przywrócić im blask oraz zapewnić odpowiednie nawilżenie. Unikaj też szamponów zawierających siarczany (SLS, SLES) i konserwanty, które mogą wysuszyć kosmyki.

Używanie prostownicy

Prostowanie włosów prostownicą jest popularnym zabiegiem stylizacyjnym, pozwalającym okiełznać i wygładzić niesforne pasma, ale niestety może również przyczyniać się do uszkadzania włosów. Temperatura powyżej 160 stopni Celsjusza ścina trwałe białko w strukturze włosa, co sprawia, że zaczynają się one puszyć, stają się przesuszone i kruche. W przypadku włosów blond w ogóle nie powinniśmy korzystać z prostownicy – zdecydowanie bardziej polecaną metodą jest tu prostowanie keratynowe.

Remedium na zniszczone blond włosy: zabiegi Botox i Fibre Clinix dla pełnej regeneracji

Jeśli Twoje blond włosy zostały już zniszczone i nie są w najlepszej kondycji, istnieją specjalne regeneracyjne zabiegi, które mogą im pomóc odzyskać zdrowy wygląd. Jednym z nich jest kuracja Botox wykonywana w salonie fryzjerskim Galeria Fryzur Da Vinci na Wildzie w Poznaniu. Podobnie jak w przypadku zabiegu np. w obrębie twarzy, Botox dla włosów polega na wstrzykiwaniu w skórę głowy substancji odżywczych, które pomagają jej się zregenerować oraz przywracają blask fryzurze. Zabieg ten jest też szczególnie skuteczny w przypadku włosów, które straciły swoją naturalną elastyczność.

Innym rozwiązaniem jest Fibre Clinix, czyli bardziej kompleksowe podejście do regeneracji włosów blond. Obejmuje ono kilka etapów, w tym:

  • badanie włosów za pomocą Analizera, 
  • umycie specjalnym szamponem przygotowującym włosy do nałożenia maski z boosterem, spłukanie maski, 
  • suszenie oraz modelowanie włosów.

Fibre Clinix to regeneracyjny zabieg, który pomaga przywrócić włosom ich wcześniejszą strukturę i wytrzymałość, zapewniając im zdrowy połysk. Jest to spersonalizowana pielęgnacja, ponieważ dostępne są różne rodzaje boosterów, które można dobrać do konkretnej potrzeby włosów. Dzięki temu zabieg Fibre Clinix pozwala na zindywidualizowaną pielęgnację, dostosowaną do stanu włosów każdej Klientki.

Podsumowując, włosy blond mogą stać się kruche i matowe z różnych powodów, w tym złej pielęgnacji i nadmiernej stylizacji. Jednak istnieją skuteczne rozwiązania, takie jak zabiegi Botox i Fibre Clinix, które mogą pomóc w przywróceniu włosom ich zdrowego wyglądu. Warto inwestować w odpowiednią pielęgnację, aby cieszyć się pięknymi oraz zdrowymi blond włosami. Niech Twoje blond pasma świecą blaskiem i zachwycają innych!

Skontaktuj się z nami
& zarezerwuj wizytę w salonie

Kontakt

Zarezerwuj wizytę

Dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane w celu obsługi korespondencji, a ich administratorem będzie Galeria Fryzur "DA VINCI" Izabela Wizła prowadząca działalność pod adresem ul. Romualda Traugutta nr 38B, 61-514 Poznań, NIP: 7822063964. Szczegóły: polityka prywatności.

os. Traugutta 38B, 61-514 Poznań
(wejście od ul. Rolnej)
pon.- pt.: 09:00 - 20:00,
sob.: 08:00 - 14:00
Zamów i zarezerwuj wizytę!
+48 730 800 112
iza.wizla@wp.pl

Zapisz się do Newslettera i zyskaj 50 zł zniżki na pierwszą usługę

Zapisz się
Call Now Button