Umów wizytę

Wypadanie włosów – objawy, przyczyny metody zapobiegania

Z nadmiernym wypadaniem włosów zmaga się wiele kobiet na całym świecie i choć jest to wstydliwy problem, istnieje wiele sprawdzonych metod, pozwalających na ograniczenie tego zjawiska. Warto jednak zdawać sobie sprawę, jakie objawy mogą wskazywać na konieczność indywidualnej konsultacji w salonie fryzjerskim i podjęcie odpowiednich kroków, zwalczających łysienie.

Najczęstsze przyczyny wypadania włosów

Wypadanie włosów może być związane ze stanem chorobowym lub przyjmowanymi lekami, tj. środkami antymetabolicznymi, alkilowymi czy też specyfikami hamującymi mitozę. Wśród innych przyczyn wskazuje się uwarunkowania genetyczne, schorzenia układu dokrewnego, zatrucie metalami ciężkimi, stres, niedobory pokarmowe, zmiany hormonalne czy nieprawidłową pielęgnację skóry głowy. Określenie dokładnej przyczyny wypadania włosów nie zawsze jest łatwe, gdyż może być ono determinowane przez kilka czynników. Pierwszy etap walki z problemem stanowi indywidualna konsultacja z pacjentem, w trakcie której analizie podlegają stan mieszków i skóry głowy, predyspozycje genetyczne itp. Spersonalizowane podejście pozwala na dobranie efektywnego zabiegu i wysokiej jakości, ekskluzywnych produktów do włosów z tendencją do nadmiernego wypadania. 

Łysienie poporodowe

Bardzo wiele kobiet zmaga się z problemem wypadania włosów w trakcie ciąży bądź po porodzie. Najczęstszą przyczyną łysienia jest nagłe obniżenie poziomu estrogenów. Trzy miesiące po porodzie obserwuje się utratę od 20 do 30 procent włosów, które nie wypadły w trakcie ciąży. Jeśli problem uwarunkowany jest zmianami hormonalnymi, wówczas istnieje niewielkie ryzyko całkowitego wyłysienia. Warto pamiętać, że wypadanie włosów po porodzie to stan przejściowy, który nie wymaga podjęcia radykalnych kroków leczniczych. U większości kobiet ustaje on do 9 miesięcy po urodzeniu dziecka, a w przypadku matek, karmiących piersią, nieco później. Oczywiście, w celu wzmocnienia swoich włosów nic nie stoi na przeszkodzie, by zdecydować się na profesjonalne zabiegi w salonie fryzjerskim w Poznaniu. Dzięki nim włosy staną się wzmocnione, dobrze odżywione i zregenerowane. 

Wypadanie włosów a środowisko zewnętrzne

Wiele osób przekonanych jest, że zmiany klimatu mogą mieć bardzo istotny wpływ na zwiększoną utratę włosów. Jak się okazuje, podejrzenia te są słuszne. W okresie zimowym i jesiennym włosy stają się osłabione, m.in. ze względu na brak dostępu do naturalnego światła, obniżoną temperaturę i opady. Latem to nadmierne promieniowanie i częsty kontakt z chlorowaną wodą mogą prowadzić do nadmiernego wypadania włosów. Warto zatem regularnie monitorować stan swoich włosów oraz skóry głowy i w przypadku zaobserwowania niepokojących zmian – podjąć kroki lecznicze w sprawdzonym, polecanym salonie fryzjerskim w Poznaniu.

Podstawowe metody zwalczania nadmiernej utraty włosów

Najczęstsze objawy wypadania to m.in. duża ilość włosów pozostawiona na szczotce po czesaniu, widoczne prześwity i przerzedzenia oraz ogólne osłabienie struktury włosa. Podstawową metodą zwalczania problemu jest zmiana nawyków żywieniowych. W codziennej diecie nie powinno zabraknąć produktów, zawierających m.in. żelazo, antyoksydanty, cynk, witaminy A i C. Związki te znajdują się np. w owocach, warzywach, nabiale, orzechach i chudym mięsie. Kolejnym krokiem jest prawidłowa suplementacja i dostarczenie organizmowi wyżej opisanych związków organicznych. Bardzo często przyczyna nadmiernego gubienia włosów wynika ze zbyt częstej stylizacji, np. nieprawidłowo przeprowadzonej koloryzacji blond. Warto wówczas zadbać o lepszą pielęgnację i ograniczyć liczbę wizyt w salonie lub wybrać najlepszego fryzjera w Poznaniu, który dobierze możliwie najbezpieczniejszą dla włosów metodę koloryzacji.

Wypadające włosy – badania

Może się okazać, że zmiana nawyków żywieniowych i wzmocniona pielęgnacja nie przyniosą oczekiwanych rezultatów. Konieczne jest wówczas przeprowadzenie badań, pozwalających na dokładne zdiagnozowanie problemu. Zalicza się do nich morfologię krwi, OB, FT3, FT4, TSH, analizę stężenia cynku i żelaza. Niekiedy lekarz może zlecić dodatkowo biopsję skóry owłosionej i trichogram. 

DaVinci fryzjer Poznań – profesjonalna pomoc

Osoby, które chcą skorzystać z fachowego wsparcia, powinny zgłosić się do salonu fryzjerskiego w Poznaniu – DaVinci Galeria Fryzur. Pracują tam kreatywni styliści, którzy doskonale wiedzą, jakie zabiegi pozwolą zlikwidować nadmierne wypadanie włosów. Luksusowa pielęgnacja obejmuje wykorzystanie najwyższej jakości produktów, zawierających naturalne składniki. W salonie panuje wyjątkowa atmosfera, a indywidualne podejście gwarantuje maksimum komfortu dla każdej klientki. 

Jakie zabiegi oferuje salon fryzjerski w Poznaniu? DaVinvi galeria fryzur specjalizuje się m.in. w metodzie MicroMist, będącej połączeniem delikatnej mikromgiełki oraz procesu jonizacji. Dzięki tej metodzie skóra głowy i włosy wchłaniają cenne minerały, witaminy oraz składniki odżywcze zawarte w produktach pielęgnacyjnych nakładanych przez fryzjera. Kosmyki stają się wzmocnione, nawilżone, a ich naturalny blask zostaje przywrócony. Stosowana w trakcie zabiegu funkcja OZON pozwala dokładnie zdezynfekować i oczyścić skórę głowy wraz z włosami, ograniczając wypadanie i stymulując jednocześnie ich wzrost. Po zakończonej pielęgnacji i wysuszeniu kosmyków, przeprowadzana jest profesjonalna stylizacja. 

Fibre clinix, Botoks 

W Galerii DaVinci pracują najlepsi fryzjerzy, którzy potrafią dobrać zabieg dostosowany do potrzeb każdej klientki. Kolejną, nowatorską metodą przeciwko gubieniu włosów jest pielęgnacja Fibre clinix. Na czym ona polega? Fibre clinix zalicza się do zabiegów regeneracyjnych, które odbudowują uszkodzone pasma. Dzięki wykorzystanym boosterom możliwe jest indywidualne dopasowanie maski do potrzeb konkretnej klientki. Fibre clinix doskonale wzmacnia, nawilża i odżywia włosy. Odzyskują one swój piękny blask, stają się łatwiejsze do uczesania oraz stylizacji. Spersonalizowane boostery pozwalają dobrać produkt pielęgnacyjny, który najlepiej wspomoże określony typ zniszczonych włosów. 

Jakie inne techniki wzmacniające oferowane są przez fryzjerów w Poznaniu, pracujących w Galerii Fryzur DaVinci? Jest to pielęgnacja botoxem, służąca regeneracji, odbudowie i poprawie kondycji włosów. Stosowane, ekskluzywne produkty zawierają kwas hialuronowy, kolagen oraz przeciwutleniacz. Wnikają one bezpośrednio w strukturę włosów i uzupełniają wszelkie ubytki między korą a otoczką. Po zabiegu kosmyki stają się miękkie, błyszczące i wzmocnione.

Jakie inne zabiegi oferuje salon fryzjerski w Poznaniu

Zabiegi pielęgnacyjne to podstawa, jednak warto też odnowić wygląd swoich włosów poprzez profesjonalną stylizację. Jakie usługi oferuje salon DaVinci? Są to m.in. nowoczesne cięcia, keratynowe prostowanie włosów czy też fryzury na każdą okazję, dopasowane do potrzeb najbardziej wymagających klientek. Dzięki fachowemu wsparciu można poznać najnowsze trendy w koloryzacji i odświeżyć swój look. DaVinci oferuje atrakcyjne zniżki dla stałych klientów, a każdy zabieg i stylizacja odbywają się w przyjemnej, ciepłej atmosferze. Skorzystanie z usług salonu fryzjerskiego w Poznaniu to świetna opcja również dla osób, które chcą zdiagnozować przyczyny łupieżu lub przetłuszczających się włosów. Wśród innych zabiegów pielęgnacyjnych warto wskazać np. peeling skóry głowy – węglowy lub enzymatyczny.

Skontaktuj się z nami
& zarezerwuj wizytę w salonie

Kontakt

Zarezerwuj wizytę

Dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane w celu obsługi korespondencji, a ich administratorem będzie Galeria Fryzur "DA VINCI" Izabela Wizła prowadząca działalność pod adresem ul. Romualda Traugutta nr 38B, 61-514 Poznań, NIP: 7822063964. Szczegóły: polityka prywatności.

os. Traugutta 38B, 61-514 Poznań
(wejście od ul. Rolnej)
pon.- pt.: 09:00 - 20:00,
sob.: 08:00 - 14:00
Zamów i zarezerwuj wizytę!
+48 730 800 112
iza.wizla@wp.pl

Zapisz się do Newslettera i zyskaj 50 zł zniżki na pierwszą usługę

Zapisz się
Call Now Button