Umów wizytę

home Keratynowe prostowanie włosów

Keratynowe prostowanie włosów

Zabiegi fryzjerskie na kręcone włosy

Zabieg keratynowego prostowania włosów polega na wprowadzeniu do wnętrza włosa keratyny, uzupełniając w ten sposób ubytki w łusce włosa. Zabieg delikatnie pogrubia i uelastycznia włosy, czego efektem jest całkowite wygładzenie oraz wyprostowanie włosów. Efekt utrzymuje się około 6 miesięcy, a przy prawidłowej pielęgnacji w domu nawet dłużej. Cena usługi uzależniona jest od długości włosów, ich gęstości oraz skrętu.

Zabiegi fryzjerskie na kręcone włosy, falowane i trudne do ujarzmienia

Keratyna to białko będące głównym budulcem włosa. Jego niedobór — spowodowany np. wieloletnim koloryzowaniem, zabiegami stylizacyjnymi, ekspozycją na chlor czy słońce — prowadzi do łamliwości, suchości, rozdwajania końcówek, zmniejszenia objętości włosów. W efekcie widać odrost przy głowie, ale długość się nie zwiększa, ponieważ końcówki włosów kruszą się. Aby temu zaradzić, można wdrożyć pielęgnację bogatą w keratynę oraz różne roślinne oleje. Jeśli jednak zależy nam na wyraźnym efekcie, warto zdecydować się na keratynowe prostowanie włosów — zabieg fryzjerski nie tylko na włosy kręcone, ale też falowane czy puszące się.

Zabieg keratynowy: Poznań

Pierwszy zabieg keratynowego prostowania włosów przeprowadzono w Brazylii, gdzie większość pań posiada grube i gęste włosy, a ich fryzury są trudne do ujarzmienia. W celu nadania włosom gładkości oraz jedwabistego połysku, opracowano metodę laminacji z użyciem keratyny i składników dodatkowych. Zabieg wykonuje się na włosach o silnym skręcie (etnicznych), ale z powodzeniem radzą sobie z nim także włosy słowiańskie — cieńsze i rzadsze. Kluczowe jest jednak dostosowanie temperatury w trakcie prostowania, ponieważ zbyt wysoka mogłaby uszkodzić włosy.


Keratynowe prostowanie włosów — krok po kroku

Zabieg keratynowego prostowania włosów poprzedza konsultacja ze stylistą fryzur. Następnie przechodzimy do wykonania zabiegu, który składa się z kilku kroków:

Bezpośrednio po zabiegu włosów nie należy myć ani stylizować (wiązać, zaplatać, spinać), aby nie dopuścić do trwałego odkształcenia. Pierwsze mycie powinno odbyć się dopiero po około dwóch dobach. Szczegółowe zalecenia pozabiegowe otrzymasz od stylisty po wykonaniu zabiegu keratynowego prostowania włosów w naszym salonie w Poznaniu.

Sprawdź również: Metamorfoza fryzury Poznań

Skontaktuj się z nami
& zarezerwuj wizytę w salonie +48 730 800 112

Kontakt

Zarezerwuj wizytę

Dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane w celu obsługi korespondencji, a ich administratorem będzie Galeria Fryzur "DA VINCI" Izabela Wizła prowadząca działalność pod adresem ul. Romualda Traugutta nr 38B, 61-514 Poznań, NIP: 7822063964. Szczegóły: polityka prywatności.

os. Traugutta 38B, 61-514 Poznań
(wejście od ul. Rolnej)
pon.- pt.: 09:00 - 20:00,
sob.: 08:00 - 14:00
Zamów i zarezerwuj wizytę!
+48 730 800 112